KĀ IZVĒLĒTIES ĪSTO DOKUMENTU SMALCINĀTĀJU?

Agrāk vai vēlāk jebkurā uzņēmumā rodas nepieciešamība iznīcināt dokumentus un saglabāt konfidencialitāti. Tad birojā būs nepieciešams tāds produkts kā smalcinātājs. Tas kuram ir bijusi saistība ar smalcinātāja iegādi zinās, ka tie atšķiras, ne tikai pēc ražotāja, bet arī pēc lieluma, trokšņa, kvalitātes, ātruma, drošības pakāpes, dizaina un daudziem citiem parametriem. Esam veikuši apkopojumu, kas palīdzēs izvēlēties īsto dokumentu smalcinātāju 4 vienkāršos soļos!

Kur smalcinātājs tiks izmantots? 
Būtu jāatbild uz pāris jautājumiem, kā, piemēram, vai smalcinātājs tiks izmantots birojos līdz 5 darbiniekiem, vai personīgai lietošanai, vai lielā birojā? Atbildot uz jautājumu par lietotāju skaitu būs skaidrs par cik lielu smalcinātāju ir runa. Būtu svarīgi zināt kur tad smalcinātājs tiks novietots. Ja tas ir vidē kur ir cilvēki, tad noteikti būtu jābūt gaisa filtram, lai netiktu nodarīts nekāds bojājums cilvēku veselībai. Tāpat arī būtu jāaizdomājas par troksni, ko rada smalcinātājs. Arī tur dažādiem modeļiem vērojamas atšķirības.
 
Cik liela būtu smalcinātāja noslodze jeb intensitāte? 

Dažādiem birojiem ir dažādas vajadzības. To arī noskaidrojām atbildot uz pirmo jautājumu, taču darbinieku skaits vēl nebūt neliecina par smalcinātāja noslodzi, jo pilnīgi iespējams, ka jums dokumentu iznīcināšana ir viena lapa mēnesī, vai arī nepārtraukta iznīcināšana visu dienu. Iespējams šī skala Jums palīdzēs izvērtēt smalcinātāja prognozēto izmantošanas intensitāti.

O NEREGULĀRI: 3-8min nepārtraukti

OO MĒRENI : 10-20min

OOO BIEŽI: 25-60min nepārtraukti

OOOO INTENSĪVI : Nepārtraukta iznīcināšana

Kāda ir nepieciešamā drošības pakāpe?

Kopumā smalcinātāji tiek iedalīti 7 drošības pakāpēs neatkarīgi no ražotāja, augošā secībā, kur vislielākā drošības pakāpe ir 7 līmenī. Vēl smalcinātājiem izšķir 3 griezuma veidus, kur katrs no tiem ir pakāpienu augstāks drošības ziņā par iepriekšējo - vertikālā smalcināšana, krustotā smalcināšana, mikro – smalcināšana. Turpinājumā vizuālā veidā redzēsiet cik vienkārši patiesībā ir saprast kāds konfidencialitātes līmenis ir nepieciešams.

 

 


Manuālais vai automātiskais smalcinātājs? 

Pēdējais jautājums uz kuru jāatbild uzņēmumā būtu vai pats ieliksiet lapu smalcinātājā vai arī ērtāk būs atnest dokumentu kaudzi, ievietot smalcinātājā un viss tiks paveikts bez tavas klātbūtnes.